COLOR KANJI PLUS

Color Kanji Plus 2136 Kanji’yi kapsamaktadır. (2010 yılında belirlenen kanjiler)
Color Kanji Plus uygulaması diğer Kanji öğrenme ve ezberleme sözlüklerinden farklıdır.
Color Kanji Plus, Color Kanji Atom uygulamasından sonra, diğer klasik kanji sözlüklerinden ayrışarak, kanji detaylarını derinlemesine anlamanıza ve hızlı bir şekilde hatırlamanıza yardımcı olabilecek Kanji parçacaklarından oluşmaktadır.
Color Kanji Plus, farklı bir kurgu üzerine tasarlanmıştır. Önce bir kanji için tüm parçaları öğrenin. Bir Kanji’yi parçalara ayırabildiğinizde, çok fazla çizgiden oluşan Kanji’leri bile tanımak kolaylaşır. Ayrıca, karakterin ne anlama geldiğini ve nasıl okunduğu hakkında size ipuçları veren, foto-semantik “phono-semantic” parçalardan yararlanma avantajı sağlar.
Renkli çizgi sıralı animasyonlarla Kanji çizmeyi öğrenebilirsin.
Color Kanji Plus, kanji öğrenmek ve aynı zamanda eğlenmek için harika bir oyun.
Kendinizi, Match, Flash, Merge, Fusion vb. ile test edin.
Bu uygulamayı Türkçe, İngilizce Almanca ve İspanyolca dillerinde kullanabilirsiniz.PARTS

Color Kanji Plus uygulamasının Parts (radikaller) kısmında 214 klasik radikalin okunuş ve anlamları içermektedir. Ayrıca yeni parts'larda 214 radikalin sonuna ilave edilmiştir. Her bir part, hangi pozisyonda kullanılıyorsa, bulunduğu pozisyonun rengi ile renklendirilmiştir. Radikallerin üzerine basıldığında, radikalin kullanıldığı örneklerin tümünü görebilirsiniz. Kanjilerin anlam ve okunuşlarını da öğrenebilirsiniz. Örneğin yanındaki oynat dügmesine basıldığında, her kanjinin renkli movie'lerini oynatabilirsiniz.
Üst bardaki pozisyonlara basarsanız, her bir pozisyonda bulunan radikallere ve radikal örneklerine ulaşabilirsiniz. Altta Quiz düğmesine basarsanız, öğrenmiş olduğunuz radikalleri test edebilirsiniz.

Açıklama için linke git
Ganbarimashoo !


PARTS QUIZ

Parts kısmının Quiz uygulamasında, atom halkasının etrafında 8 adet radikal, bulunduğu pozisyon renginde karışık olarak geliyor. Altta okunuş ve anlamından hangi radikalin doğru olduğunu tahmin ediyoruz. Cevabı doğru bilirsek, radikalin kullanıldığı örnek, atomun ortasındaki halkaya geliyor. Eğer yanlış yanıtlarsak, doğru radikal orta halkaya geliyor. Basılan radikalin etrafında kırmızı halka çıkıyor. Buda radikali yanlış seçtiğiniz anlamına geliyor. Sol üstte bulunan 4 ipucu hakkınızı kullanabilir, radikalin hangi pozisyonda olduğunu öğrenebilirsiniz. Quiz'in amacı öğrendikleriniz test etmekten ziyade, aynı zamanda öğrenmiş olduğunuz radikalleri pekiştirmektir. Sağ üstte bulunan olimpiyat halkaları, her doğru cavap verdiğinizde, bir halka boyanır. Kaç tane doğru cevap yaptığınızı renkli olimpiyat halkalarını sayarak anlayabilirsiniz.
Altta "Geçmiş" tuşuna basarsanız, öğrenmiş olduğunuz kanjileri görebilirsiniz. Geçmişteki radikallerin üzerine uzun basarsanız, radikalleri geçmişten silersiniz, böylece tekrar Quiz'de soru olarak gelir.

Açıklama için linke git


MATCH

Color Kanji Plus uygumasının Mach kısmında, JLPT seviyenizi seçip, Quiz'e başlayabilirsiniz. Quiz sayfasında Part'ta olduğu gibi Atom'un etrafında 4 radikal ve 4 kanji bulunmaktadır. Alttaki okunuş ve anlamla eşleşen kanjiyi bulmak için önce radikali, ardından kanjiyi seçmelisiniz. Eğer doğru eşleşenleri bulursanız, ortaya eşleşen kanji gelmektedir. Sağ üstte bulunan olimpiyat halkaları, her doğru cavap verdiğinizde, bir halka boyanır. Kaç tane doğru cevap yaptığınızı renkli olimpiyat halkalarını sayarak anlayabilirsiniz.

Açıklama için linke git


MERGE

Color Kanji Plus uygumasının Merge kısmında, JLPT seviyenizi seçip, "Study" tuşuna basarak başlayabilirsiniz. Atom'un ortasındaki kanjiyi boyamak için, çizgi sırasına göre radikalleri seçebilirsiniz. Eğer boyamak istemiyorsanız kanjinin üzerine basarak bir sonraki kanjiye geçebilirsiniz. Quiz sayfasında ortadaki kanjiyi, alttaki anlamdan tahmin ederek, radikalleri çizgi sırasına göre seçebilirsiniz. Eğer ipucuna basarsanız, hangi radikali seçmeniz gerektiği renk topunu görürsünüz.

Açıklama için linke git


FLASH

Color Kanji Plus uygumasının Flash kısmında, JLPT seviyenizi seçip, Quiz'e başlayabilirsiniz. Atom'un altındaki okunuş ve anlamla eşleşen doğru kanjiyi seçtiğiniz de, doğru kanji ortaya gelir. Eğer yanlış kanjiyi seçerseniz doğru kanji ortaya gelir ve seçilen kanjinin etrafında kırmızı halka belirir. Eğer ipucuna basarsanız, kanjinin kullanıldığı örnek kelimeler alta gelir.

Açıklama için linke git


FUSION

Sorunun Cevabı Renk Barında !

Color Kanji Plus uygulamasının Fusion kısmında, JLPT seviyenizi seçip, Quiz'e başlayabilirsiniz. Kanjiler, 2 veya daha fazla parts'tan oluştuğu için, öncelikle part'ı seçmeniz gerekir. Part'ı seçtikten sonra bir sonraki sayfada oynat tuşuna bastığınızda Quiz sayfası açılacak.

Açıklama için linke git


2 Parts FUSION

Her bir kanjinin bir part’ları kendi renginde boyanmış gelir. Eşleşen part’ları ortadan kanjinin üzerine sürükleyiniz. Eşleşen part'ları doğru tahmin ederseniz kanji ortaya gelir. Eğer part eşleşmezse çemberdeki boşluğa atar. Arada bir çıkan Plus’ı (+) kullanarak, istediğiniz part'ı ortaya çekebilirsiniz. Atom'un etrafındaki part'lar 12'ye ulaşınca oyun biter.

Not: Part'ın etrafında beyaz halka varsa, o part çemberdeki mevcut partlarla eşleşmiyor anlamına geliyor.

Açıklama için linke git
3+ FUSION

Her bir kanjinin bir part’ı boyanmış gelir. Eşleşen part’ları ortadan kanjinin üzerine sürükleyiniz. Eğer part eşleşmezse boşluğa atar. Tekrar sürüklemek için Plus’ı (+) kullanın. Dört tane parts eşleşmezse ve plus hakkınızı da kullandıysanız oyun biter.

Açıklama için linke git


MADALYA

ve

GEÇMİŞ

GEÇMİŞ

Ayarlar sayfasındaki geçmişte, hangi oyun ve seviyedeki kanjiyi ne kadar doğru cevapladığınızı görebilirsiniz. Öğrendiğiniz kanjilerin üzerine uzun basarsanız kanji geçmişten silinir. Veya sol üsteki renk toplarına basarak geçmişi topluca silebilirsiniz.

Açıklama için linke git