JAPONCA - TÜRKÇE - ALMANCA - İNGİLİZCE KANJİ SHISOORASU SÖZLÜK

Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi sözlükler serisinin 6. halkası olan Japonca - Türkçe Shisoorasu Sözlüğü'nü Japonca Türkçe Yaşam Sözlüğü gibi e-dictionary (e-sözlük) olarak siz okuyucularının kullanımına sunmuştur.

ÖNSÖZ

1989 senesinde ilk Japonca - Türkce Kanji Sözlüğü ve 1997 senesinde yayınlanan Yeni Japonca - Türkçe Kanji Sözlüğü içerdiği yepyeni öğrenme ve çalışma özellikleriyle Kanji Sözlükleri arasında yerini almıştır. Uzun yıllların çalışmaları sonucunda hazırlanan Japonca - Türkçe Kanji Shisoorasu Sözlük, Yeni Kanji Sözlüğünde olduğu gibi şimdiye kadar hiçbir dilde yayınlanmamış özelliklere sahiptir

Bu sözlüğü diğer sözlüklerden ayıran temel özellik; Kanjilerin anlamlarına göre gruplandırılmış olması. Yakın anlamlı kanjiler ve zıt anlamlı Kanjiler gruplar içerinde de alt alta yazılarak ezberleme de büyük kolaylık sağlanmıştır. Ayrıca Almanca ve İngilizce karşılıkları ile sadece Türkçe bilenler için değil, aynı zamanda küreşelleşen dünyamızda ve elektronik ortamda herkesin bilgiyi birlikte paylaşabileceği, yeni Kanji hastaları yaratabilecek ve Kanji hastalarını da daha da hasta edebilecek ilk ve tek sözlük.

M. Demirci

MART 2001 / Ocak 2006